Jak vybrat velikost jednorázových plenek?

 velikost jednorázových plenek
Ještě důležitější než správná volba materiálu, je volba správné velikosti.

Pokud bude miminko plenka tlačit, bude nespokojené a uplakané, ale ani v opačném případě to nebude zrovna žádná hitparáda. V tom nejhorším případě v plence její obsah nezůstane a kromě přebalování si dáte navíc ještě důkladný úklid celé postýlky či kočárku. Jak tedy zvolit velikost správně? 

Plenky podle velikosti a věku miminka

Správnou velikost můžeme vybírat podle věku nebo váhy miminka.

První, které budete pořizovat, jsou plenky pro novorozence. Ty se hodí pro miminka s váhou od 2 do 5 kilogramů. Samozřejmě jsou i značky, které myslí na předčasně narozená miminka a můžete je tak použít už pro děti od jednoho kilogramu.

Plenky pro novorozence se od ostatních liší kromě velikosti také výřezem na pupík, který mají maličká miminka citlivější a je potřeba věnovat mu zvláštní péči.

Některá miminka mohou mít „normální” váhu a přesto se svou postavou od svých vrstevníků jedním či druhým směrem odchylovat. V takovém případě se nebojte s velikostí trošku experimentovat. Pokud máte miminko trošku buclatější, nebojte se pořídit plenky pro děťátka ve větším váhovém rozmezí a naopak. 

To, co sedí právě vašemu miminku, skutečně poznáte především vlastní praxí.

plenky pro novorozence

Co dělat, pokud se miminko nachází na váhovém rozmezí?

Máte miminko, které se nachází na váhovém rozmezí dvou různých velikostí? Vždy berte tu větší. Miminka rostou tak rychle, že do ní možná doroste ještě dřív, než u vašich dveří druhý den zazvoní kurýr. ????

Jak poznat, že miminku sednou plenky tak akorát?

Plenky by měly miminku všude přiléhat k tělu, současně však nesmí nikde tlačit. Na to miminko upozorní pláčem. Příliš malá plenka může také prosakovat. Správnou velikost poznáte toho, jakou vůli má plenka v oblasti třísel. Pokud by působila otlačeniny, určitě je čas sáhnout po větší. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení